Меню сайту
Категорії каталога
На часі [1039]
Тенденції [174]
Провідники диктату повідомляють [71]
Погляд [174]
Життя групи [120]
Технології [7]
Люди дії [8]
Корисні поради [16]
В цьому розділі можна ознайомитись з різними корисними порадами
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Головна » 2010 » Березень » 23 » Земля в Україні йде під звалища
14:57
Земля в Україні йде під звалища
Україна тоне у смітті: на полігонах та звалищах країни накопичилося вже близько 30 мільярдів тонн ТПВ - твердих побутових відходів. Щорічно ця цифра збільшується на 12 млн. тонн.
Кілька років тому чиновники задумалися над сміттєвою проблемою, і в 2004 році була затверджена «Програма поводження з побутовими відходами на період до 2011 року». За відведений час на звалищах повинні були з'явитися переробні підприємства-як у всіх цивілізованих країнах. Але...
За даними п'ятирічної давнини, сміттєві звалища займали майже 4% території України. Фахівці вважають, що за ці п'ять років території, зайняті звалищами, збільшилися ледь не вдвічі.
В Україні налічується до 11 мільйонів звалищ, і щорічно в країні виникає 3 тисячі нових несанкціонованих звалищ сміття.
На 1 квадратний кілометр української землі припадає по 50 тисяч тонн сміття. Це найвищий показник у світі!
Викинута на звалище скляна пляшка лежатиме в землі 1 мільйон років, поліетиленовий пакет - від 500 до 1000 років, пластикові пляшки - від 500 до 1000 років, алюміній - від 80 до 200 років, недопалки сигарет - від 1 до 5 років.
Сміття - проблема всесвітня. Але в цивілізованому світі цю проблему намагаються вирішувати. Наприклад, в Нідерландах муніципальна влада активним учасникам роздільного збору сміття видає купон екологічної лояльності, власник якого має право на пільги при оплаті житла та комунальних послуг.
У Швейцарії існують 37 міських підприємств зі спалювання відходів. На них сміття, що спалюється, нагріває воду і обертає паротурбінні електрогенератори. Один такий завод здатний дати 10% електроенергії місту з населенням 150 тисяч чоловік і повністю забезпечити його гарячою водою.
У Японії зі сміття, спресованого у брикети, роблять штучні острови. Серед туристів дуже популярний штучний острів Одайбо у Токійській затоці. З нього відкривається Чудова панорама Токіо і моста Веселки, що з'єднує острів з містом.
15 листопада жителі США відзначають як день переробки відходів. В американських містах проводяться тематичні акції та конкурси, призи для яких виготовлені з продуктів переробки побутових відходів. Так, наприклад, у 1998 році серед призів був будинок вартістю 200 тис. доларів, повністю зроблений з вторинних матеріалів.
А німецькій економіці переробка сміття приносить майже 80 млрд. євро на рік, і дякувати за це треба звичайних німецьких громадян, які ретельно сортують своє сміття.
За матеріалами видання Українська правда
Категорія: На часі | Переглядів: 710 | Додав: fingert | Теги: сміття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz