Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

Порядок переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі
юрист "Fingert&Law Corporation"
 
Кількість квартир, що пропонуються на перших поверхах житлових будинків для розміщення офісів залишається незмінною. В даній публікації ми розглянемо питання переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі.
Отже, перепланування житлових приміщень для розміщення в них офісів та для інших цілей непромислового характеру чинним законодавством не передбачено.
Однак, у ст. 7 Житлового кодексу Української РСР (далі – Житловий кодекс) зазначено, що ,,…періодично, у строки, встановлювані Радою Міністрів Української РСР, провадиться обстеження стану жилих будинків державного і громадського житлового фонду. Непридатні для проживання жилі будинки і жилі приміщення переобладнуються для використання в інших цілях або такі будинки зносяться за рішенням виконавчого комітету обласної, міської (міста республіканського підпорядкування) Ради народних депутатів. Непридатні для проживання жилі приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів може бути переобладнено в нежилі за рішенням загальних зборів членів кооперативу, затвердженим виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті Ради народних депутатів.
Порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання встановлюється Радою Міністрів Української РСР.
Дійсно, такий порядок затверджений постановою Ради Міністрів Української РСР від 26.04.84 N 189 "Про порядок обстеження стану житлових будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання житлових будинків і житлових приміщень непридатними для проживання”.
Відповідно до ст.8 Житлового кодексу переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду в нежилі, як правило, не допускається. У виняткових випадках переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі може здійснюватися за рішенням органів, зазначених у частині другій статті 7 Житлового кодексу. Переведення жилих будинків і жилих приміщень відомчого і громадського житлового фонду в нежилі провадиться за пропозиціями відповідних міністерств, державних комітетів, відомств і центральних органів громадських організацій. Переведення жилих будинків і жилих приміщень, що належать колгоспам, у нежилі здійснюється за рішенням загальних зборів членів колгоспу або зборів уповноважених. Переведення жилих будинків житлово-будівельних кооперативів у нежилі не допускається.
На даний час прийняття рішення про переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі належить до повноважень органів місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”, забезпечують належне утримання та ефективну експлуатацію об’єктів житлово-комунального господарства (у тому числі житлового фонду). Рішення виконкому сільської, селищної або міської ради про переведення приміщення згідно із законодавством із житлового до нежитлового, є одночасно дозволом на розробку відповідного проекту реконструкції цього приміщення.
Тобто, власнику жилого будинку або жилого приміщення необхідно звернутися із заявою до органу місцевого самоврядування щодо створення комісії для обстеження стану житлового будинку або жилого приміщення з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам. Зважаючи на те, що суб'єкти госпосподарської діяльності в переважній більшості бажають здійснювати підприємницьку діяльність, як правило, у візуально привабливих місцях, де явно відсутні порушення санітарних і технічних вимог, позитивний висновок комісії залежить виключно від бажання органу місцевого самоврядування переводити жилі будинки або житлові приміщення у нежитлові.
Перелік документів, які необхідно надати виконавчому комітету сільської, селищної або міської ради для отримання містобудівних умов та обмежнь забудови земельної ділянки на здійснення реконструкції вбудовано-прибудованого приміщення, визначено пунктом 7.2 Типових регіональних правил забудови, затверджених наказом Держбуду України від 10.12.2001 № 219 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 03.01.2002 за № 4/6292. Зокрема, для отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на здійснення реконструкції вбудовано-прибудованого приміщення замовник звертається до виконавчого комітету сільської, селищної або міської ради. У заяві визначається передбачене функціональне призначення об'єкта, чисельність працюючих, місткість. До заяви додаються документи, які посвідчують право власності на приміщення, або угода із власником на право здійснення реконструкції, технічний паспорт на зазначене приміщення.
Враховуючи, що наданий час триває активна робота над новим Житловим кодексом, порядок переведення житлових будинків та жилих приміщень у не житлові може незабаром змінитися.
Категорія: Будівнитцтво, інвестиції, облік | Додав: fingert (19.03.2010) E
Переглядів: 672 | Теги: переведення | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz