Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

11. Мар"яна (05.07.2010 20:12)
Відповідь:

Нещодавно практично вирішував подібне питання у Радивилівському району Рівненської області. Отже, питання розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності визначається виключно постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 № 982 ,,Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності”. До прийняття зазначеної постанови розміщення кіосків, павільйонів та інших малих архітектурних форм не було врегульовано в законодавчому полі. Наказ Держбуду від 13.10.2000 N 227 ,,Про затвердження           Типових правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності” втратив чинність 21 вересня 2006 року відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 14 вересня 2006 року № 303.
            Враховуючи те, що розміщення малих архітектурних форм не відноситься до будівництва, застосування містобудівного законодавства є неправильним, а відтак архітектор, який надавав Вам дозвіл, перевищив свої повноваження. Зазначене питання не відноситься до його компетенції. 
            У разі, якщо павільйон має цегляні стіни він відноситься до капітальних споруд, й відтак набуває статусу самочинного будівництва.
            Вважатимемо, що на Вашій земельній ділянці таки розміщена тимчасова споруда з полегшених конструкцій у вигляді павільйону. Якщо це не так, необхідно провести роботи з полегшення конструкцій. Обґрунтування таких дій я поясню ниже.
            Отже, розглянемо порядок розміщення малої архітектурної форми відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 № 982 ,,Про затвердження порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності”.
            Дія зазначеного Порядку не поширюється на малі архітектурні форми, 

що розміщуються на землях дорожнього господарства, у тому числі у

межах смуги відведення, уздовж автомобільних доріг загального

користування.    Розміщення    зазначених    архітектурних    форм здійснюється  відповідно  до  Закону  України  ,,Про   автомобільні дороги” та Земельного кодексу України.         
            Стаціонарною    малою   архітектурною   формою є тимчасова 

одноповерхова споруда соціально-культурного, побутового, торговельного    та    іншого    призначення    для    провадження підприємницької діяльності висотою не вище ніж 4 метри,  що має по зовнішньому контуру площу близько 30 кв.  метрів, виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово  без  закладення фундаменту.
            Розміщення малої архітектурної форми здійснюється на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради, а для власників  земельних  ділянок на підставі рішення виконавчого комітету відповідної місцевої ради. 

Суб’єкт господарювання подає відповідній сільській, селищній, міській раді заяву згідно з додатком  Порядку, у якій зазначається бажане місце та строк розміщення малої архітектурної форми, її призначення і загальний опис.

 

До заяви додаються:

 

виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

копія державного акта на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди (за наявності).

У разі коли мала архітектурна форма розміщується понад три роки на земельній ділянці комунальної чи державної форми власності, строк дії договору оренди якої закінчився, проте орендна плата за землю вносилася своєчасно і в повному обсязі, до заяви додатково додаються:

копія договору оренди земельної ділянки, строк дії якого закінчився;

довідка ДПА про відсутність заборгованості з орендної плати за землю за період дії договору оренди;

схема прив’язки малої архітектурної форми.

Сільська, селищна, міська рада реєструє подану заяву про розміщення малої архітектурної форми і в місячний строк приймає рішення щодо попереднього погодження місця розташування малої архітектурної форми та уповноважує виконавчий орган або посадову особу сільської, селищної, міської ради (далі - уповноважений представник) передати суб’єктові господарювання перелік документів, які необхідно подати для прийняття рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

Уповноважений представник на підставі поданих суб’єктом господарювання документів готує проект рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

 Сільська, селищна, міська рада протягом місяця після реєстрації документів приймає рішення щодо розміщення малої архітектурної форми та/або укладення договору особистого строкового сервітуту.

У разі коли рішення щодо розміщення малої архітектурної форми не прийняте протягом місяця після подання суб’єктом господарювання визначених уповноваженим представником документів, вважається, що розміщення малої архітектурної форми дозволяється за принципом "мовчазної згоди”.

 Після прийняття сільською, селищною, міською радою рішення щодо розміщення малої архітектурної форми уповноважений представник повертає у тижневий строк суб’єктові господарювання подані раніше схему прив’язки пересувної малої архітектурної форми або паспорт прив’язки стаціонарної малої архітектурної форми, або паспорт розміщення групи розташованих поряд малих архітектурних форм з паспортами прив’язки кожної окремої малої архітектурної форми.

Як бачите, у вищезазначеному порядку жодним слово не згадується архітектор або орган архітектури.

Такий самий порядок розміщення малих архітектурних форм передбачений проектом Містобудівного кодексу України, який вже прошов перше читання у Верховній Раді України, а відтак можна сподіватись певної стабільності в цьому питанні.

Якщо ж Ваш павільйон має капітальні стіни, то як я зазначав вище, він набуває статусу самочинного будівництва зі всіма неприємними наслідками.

Про способи легалізації будівництва Ви можете дізнатись з відповідної статті на сайті ,,Будівельні питання”. Однак, такий спосіб легалізації можна рекомендувати для приватного житла, і аж ніяк до закладів торгівлі. Навіть якщо суд визнає за Вами власність, експлуатація буде неможливою, оскільки власність та експлуатація різні речі. Тобто, необхідно проходити процес будівництва з самого початку із залученням професійних архітекторів, проектантів та будівельників, з відповідним кошторисом.

Можливо, колись це Вам знадобиться, якщо будуть відповідні кошти на бажання.

Наразі, щоб легалізувати малу архітектурну форму Вам необхідно лише згода місцевого органу самоврядування. Узгодьте з головою органу місцевого самоврядування термін на який розміщуватиметься  мала архітектурна форма (в моєму випадку це 10 років), та пройшовши нескладну процедуру погоджень з органом місцевого самоврядування, яка передбачена постановою КМУ від 26.08.2009 № 982, отримайте рішення про тимчасове розміщення малої архітектурної форми для здійснення підприємницької діяльності. Термінів тимчасового розміщення малих архітектурних форм в зазначеній постанові немає, а тому можна домовлятись.

В рішенні саме так і має бути зазначено ,,дозвіл на  розміщення малої архітектурної форми терміном ….”. Якщо в рішенні буде зазначено ,,дозвіл на розроблення містобудівного обгрунтування” його негайно необхідно переробити, оскільки це зовсім інші рішення. В органах місцевого самоврядування, часом, не дуже добре розуміються на таких питаннях, а відтак необхідно уважно вивчати документи.

Наголошую, постанова КМУ від 26.09.2009 № 982 єдиний нормативно-правовий акт, який регулює питання розміщення тимчасових малих архітектурних форм.

Зазначену постанову Вам буде надіслано окремо.

Бажаю успіху!

 

З повагою

Юрій Мачулянський

 


Джерело: http://Будівельні питання
Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (04.08.2010) | Автор: Мачулянський Юрій Юрійович E W
Переглядів: 471 | Теги: малі архітектурні форми | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz