Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

15. Елена (02.08.2010 14:20)
Відповідно до частини 1 ст.100 Житлового кодексу Української РСР переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення провадяться з метою підвищення їх благоустрою і перетворення комунальних квартир в окремі квартири на сім'ю. Переобладнання і перепланування жилого приміщення допускаються за згодою наймача, членів сім'ї, які проживають разом з ним, та наймодавця і з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.
Більш детально питання перепланування квартир та добудови балконів (лоджій) в багатоквартирних будинках висвітлюється в місцевих правилах забудови населеного пункту, що мають відповідати регіональним правилам забудови, які у свою чергу мають відповідати Типовим регіональним правилами забудови, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10.12.2001 № 219 (далі-регіональні правила).
Зокрема, відповідно до пункту 7.2 регіональних правил для отримання дозволу на здійснення реконструкції вбудовано-прибудованого приміщення замовник звертається до виконавчого комітету сільської, селищної або міської ради. У заяві зазначається передбачене функціональне призначення об'єкта, чисельність працюючих, місткість. До заяви додаються документи, які посвідчують право власності на приміщення, або угода із власником на право здійснення реконструкції, технічний паспорт на зазначене приміщення.
Провівши аналіз місцевих правил забудови міст України отримаємо такий порядок вирішення питання перепланування квартир та добудови балконів (лоджій).
Для отримання дозволу на здійснення перепланування та переобладнання квартири, або добудову балкону (лоджії) в багатоквартирному житловому будинку замовник звертається з відповідною заявою до виконавчого комітету місцевого органу самоврядування. До заяви додаються документи:
• які посвідчують право власності на приміщення, або угода із власником на право здійснення реконструкції;
• технічний паспорт на зазначене приміщення;
• проект перепланування квартири чи добудови балкону (лоджії), розроблений проектною організацією, яка має відповідну ліцензію і погоджений місцевим органом містобудування і архітектури;
• погодження експлуатуючої організації або об’єднання співвласників;
• погодження санепідемстанції, пожежної інспекції;
• погодження інженерних служб міста (при наявності інженерних мереж під добудовою балкону, лоджії).
Звичайно ж, зазначений перелік є узагальнюючим, й може, дещо, різнитися в містах України.
Відтак, раджу Вам ознайомитись з місцевими правилами забудови у місцевому органі містобудування та архітектурі. Нормативно-правовими актами вищого рівня погодження з сусідами добудови балкону (лоджії) не передбачено.

З повагою
Юрій Мачулянський

Джерело: http://авторський матеріал
Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (23.08.2010) | Автор: Мачулянський Юрій Юрійович E W
Переглядів: 433 | Теги: перепланування квартир | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz