Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

22. Ярема Алина Анатольевна (10.09.2010 12:05) E-mail
На Ваше запитання від 10.09.2010 щодо порядку перебування іноземців в Україні повідомляємо наступне.
В'їзд (виїзд) іноземців в Україну регулюється Законом України Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства від 04.02.1994 № 3929-ХІІ, Правилами в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінетом Міністрів України від 29.12.1995 № 1074, та оформлення візових документів для в'їзду в Україну, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.1999 № 227. Зокрема, підстави перебування іноземців в Україні визначає постанова Кабінету Міністрів України від 29.12.1999 № 1074 (далі – постанова). Відповідно до постанови іноземці, за винятками передбачених цією ж постановою, при в’їзді в Україну повинні пройти процедуру реєстрації паспортного документа (далі-реєстрація). Строк, на який здійснюється реєстрація (строк перебування іноземця в Україні), визначений пунктом 19 постанови, що до 11 липня 2007 року був викладений в такій редакції: ,,…Реєстрація проводиться на період короткотермінового перебування - для іноземців та осіб без громадянства з країн з візовим порядком в’їзду на період дії візи, але не більш як 6 місяців, для іноземців та осіб без громадянства з країн з безвізовим порядком в’їзду – на 90 днів, якщо інший термін не визначено в міжнародних угодах…”. Режим перебування іноземців в Україні ,,не більш ніж 90 календарних днів між в’їздом та виїздом” був привабливим та прийнятним для іноземних працівників. Більшість іноземців, що працювали в Україні на підставі дозволу на працевлаштування, від’їжджали з України не рідше, ніж раз на 90 днів, тим самим не порушуючи митне законодавство та не потребуючи додаткової реєстрації у відповідних державних органах. Однак, 11.07.2007 у постанову були внесені зміни постановою Кабінету Міністрів України № 917, відповідно до якої пункт19 був викладений у такій редакції: ,,Реєстрація проводиться на період короткотермінового перебування – для іноземців та осіб без громадянства з держав з візовим порядком в’їзду на період дії візи, але не більш ніж 90 днів, якщо інший термін не визначено міжнародними угодами; для іноземців та осіб без громадянства з держав з безвізовим порядком в’їзду – на термін не більш ніж 90 днів протягом 180 днів якщо інший термін не визначено міжнародними угодами”. Слід зауважити, що для громадян Словенії режим поїздок в Україну безвізовий - на термін не більш ніж 90 днів протягом 180 днів.
Тобто, зручний та зрозумілий для іноземців порядок в’їзду та строк перебування в Україні 11 липня 2007року з метою боротьби з нелегальною міграцією було змінено на нові, обмежувальні умови перебування. Іноземці з країн з безвізовим режимом (а їх більшість серед іноземців, що в’їжджають до України) можуть у сукупності, незалежно від тривалості кожного з візитів, перебувати в Україні не більш ніж 90 днів на півроку. Це нововведення незручне передусім для іноземців, метою приїзду в Україну для яких є працевлаштування та ведення бізнесу.
В деяких публікаціях, які висвітлюють зазначену тематику, міститься посилання на лист МЗС України від 02.08.2007 № 71/КПП/14-563, яким нібито призупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 917 на невизначений термін. Однак, подібні повноваження має лише Кабінет Міністрів України. Відтак, якщо подібний лист насправді існує, він є таким, що суперечить нормативно-правовим актам.
З огляду на вищевикладене, у Вашому випадку доцільно оформити імміграційну візу (форма ІМ-1), яка видається на
строк до одного року.
Підставою для її оформлення є дозвіл на роботу, оформлений Мiнпрацi. Тобто, на пошук роботи та оформлення дозволу на роботу у Вашого хлопця є не більше ніж 90 днів на півроку. В іншому випадку доведеться оформляти, наприклад, туристичну візу.

"Будівельні питання"


Джерело: http://авторський матеріал
Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (28.12.2010) | Автор: Будівельні питання E W
Переглядів: 453 | Теги: перебування в Україні іноземців, оформлення віз | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz