Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

23. юрий (17.09.2010 12:26)
На Ваше запитання від 17.09.2010 щодо правомірності дій районного архітектора повідомляємо наступне.
Необхідно зазначити, що відповідно до ст. 27 Закону України ,,Про планування і забудову територій” від 20.04.2000 № 1699-ІІІ технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта містобудування надаються після отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки юридичними особами, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або здійснюють їх експлуатацію, у п’ятнадцятиденний строк з дня реєстрації відповідного клопотання замовника або уповноваженої ним особи.
Очевидно, органом містобудування та архітектури до 15.04.2009 Вам було видано архітектурно-планувальне завдання на підставі дозволу на будівництво. Однак, у зв'язку зі змінами в законодавстві з 15.05.2009 дозволи на будівництво та архітектурно-планувальні завдання не видаються, а дію вже виданих продовжили лише на один рік. Якщо забудовник не встиг ними скористатись, на даний час він має оформити вихідні дані відповідно до вимог чинного законодавства.
А саме, відповідно до ч.2 ст.24 Закону України ,,Про планування і забудову територій” замовник, що має намір забудови належної йому на праві власності або користуванні земельної ділянки, або уповноважена ним особа має звернутися до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування із заявою (клопотанням) щодо намірів забудови земельної ділянки, в якій зазначаються призначення будівлі, споруди та орієнтовні характеристики забудови, з метою отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки. У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови земельної ділянки за межами населеного пункту відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня реєстрації заяви (клопотання) надає заявнику згоду на розроблення містобудівного обґрунтування розміщення об’єкта.
Відповідно до пункту 3.1 ДБН Б.1.1-4-2009 ,,Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівної документації” в разі наявності затвердженого проекту забудови мікрорайону (кварталу) розроблення містобудівного обґрунтування забудови земельної ділянки, розташованої в межах цих планувальних утворень, не здійснюється.
Відповідно до ч.1 ст.23 Закону України "Про планування і забудову територій" до будівництва відноситься: будівництво нових об’єктів, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, впорядкування існуючих об’єктів містобудування, розширення та технічне переоснащення підприємств.
Зауважимо, що відповідно до пункту 10 Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування, затвердженого постаново Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 489 містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки надаються:
виконавчими органами сільських, селищних, міських рад — у разі розташування земельної ділянки в межах населеного пункту;
місцевими держадміністраціями — в разі розташування земельної ділянки за межами населеного пункту.
Враховуючи вищевикладене, а також враховуючи той факт що в переважній більшості населених пунктів України відсутні як місцеві правила забудови, так і вся необхідна містобудівна документація, районний архітектор вимагаючи розроблення містобудівного обґрунтування, в складі якого,між іншим, містяться містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, очевидно діє правомірно. 
Хоча, на нашу думку, розроблення містобудівного обґрунтування на реконструкцію існуючих будівель, які передбачені генеральним планом населеного пункту, позбавлено здорового глузду.
На даний час у Верховній Раді України пройшов перше читання проект Закону України ,,Про регулювання містобудівної діяльності” з набранням чинності якого, прогнозується до кінця цього року, втратить  чинність як Закон України ,,Про планування і забудову територій”, так і більшість підзаконних актів. Зокрема, з проекту закону вилучено положення про розроблення містобудівного обґрунтування.

"Будівельні питання"


Джерело: http://авторський матеріал
Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (29.12.2010) | Автор: Будівельні питання E W
Переглядів: 462 | Теги: містобудівне обгрунтування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz