Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

25. Inna (26.10.2010 13:01)
На Ваше звернення від 26.10.2010 на адресу юридичного видання ,,Будівельні питання” щодо відпустки на умовах неповного робочого часу повідомляємо наступне.
Дійсно, відповідно до ч.3 ст. 56 Кодексу законів про працю України робота(далі – КЗпП) на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Тобто робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення їх щорічної відпустки.
Відповідно до ст. 179 КЗпП та ч.4 ст. 18 Закону України ,,Про відпустки” від 15.11.1996 № 504/96-ВР за бажанням жінки чи осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку незалежно від тривалості робочого часу та місця роботи на умовах неповного робочого часу (основного або за сумісництвом).
Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною і водночас працює на умовах не повного робочого часу, має право на щорічну основну відпустку. На це звертало увагу Мінпраці в листі від 06.06.2007 р. № 179/13/116-07 ,,відповідно до частини четвертої статті 18 Закону України ,,Про відпустки” за бажанням жінки або осіб, зазначених вище, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
Згідно з частиною третьою статті 56 КЗпП України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
Крім того, час фактичної роботи (в тому числі на умовах неповного робочого часу) протягом робочого року, за який надається відпустка, зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (пункт 1 частини першої статті 9 Закону ,,Про відпустки”).
Враховуючи викладене, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має право у зв'язку з роботою на умовах неповного робочого часу на щорічну відпустку”.
Враховуючи вищевикладене, рішення керівника щодо відмови Вам у наданні основної щорічної відпустки є неправомірним.

Юридичне видання ,,Будівельні питання”



Джерело: http://авторський матеріал
Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (08.01.2011) | Автор: Будівельні питання E W
Переглядів: 414 | Теги: неповний робочий день | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz