Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

8. Світлана (11.06.2010 12:25)

               Відповідь: відповідно до пункту 3.8 Типових регіональних правил забудови, затверджених наказом Держбуду України від 10.12.2009 № 219 зовнішній благоустрій ділянок садибної житлової забудови мусить включати влаштування огорож, проїздів, доріжок, майданчиків відпочинку, господарських майданчиків, озеленення території тощо. Роботи щодо благоустрою виконуються власниками садиб згідно з державними будівельними нормами та санітарними правилами з урахуванням місцевих традицій. Улаштування огорож земельних ділянок здійснюється з урахуванням нормативних вимог щодо інсоляції територій суміжних земельних ділянок. Конкретні вимоги щодо архітектурного вирішення огорож (висоти, конструкції, матеріалу) у населеному пункті або його окремих районах повинні бути встановлені в місцевих правилах забудови або проекті забудови і благоустрою кварталу (населеного пункту), який затверджується місцевою радою після погодження місцевим органом містобудування та архітектури та громадського обговорення.

            Для з’ясування можливості отримання земельної ділянки під заїздом Вам необхідно найперше визначити цільове призначення зазначеної ділянки. Таку інформацію можна отримати у голови сільської ради або районного архітектора з генерального плану села, детального плану або проекту забудови території на якій розташований заїзд.

            У разі, якщо цільовим призначенням земельної ділянки є житлова та громадська забудова Ви можете відповідно до ст. 119 Земельного кодексу України звернутись з клопотанням до сільської ради про передачу у власність або користування земельну ділянку під заїздом за набувальною давністю. Термін набувальної давності складає більше 15 років.

            Якщо заїзд був облаштований за Ваші кошти, можливо отримати у власність земельну ділянку або ж укласти договір з сільською радою щодо оренди земельної ділянки навіть за відсутності набувального терміну, оскільки на змеленій ділянці буде знаходитись Ваше нерухоме майно. Слід зауважити, що зазначені варіанти можливі, якщо заїздом ніхто, крім Вас, не користується.

            Крім того, можливо доведеться розробляти проект розподілу територій для визначення меж земельних ділянок в натурі. Проект розподілу замовляє сільська рада за Вашим клопотанням.

            За вищевказаних обставин в Україні вже приватизовувались земельні ділянки, навіть під проїздами.

            У разі, якщо зазначена земельна ділянка відноситься до земель автомобільного транспорту та дорожнього господарства, виділити її Вам в правовому полі неможливо. Відповідно до ст. 65 Земельного кодексу України такі земельні ділянки надаються в установленому порядку підприємствам, установам та організаціям для здійснення відповідної діяльності.

 

    
       
                                                 

Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (16.06.2010) E
Переглядів: 447 | Теги: влаштування огорожі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz