Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

9. вадим (11.06.2010 12:56)

Відповідь: Насамперед, необхідно зазначити, що для індивідуальних забудовників передбачено спрощену дозвільну процедуру.  Зокрема, відповідно до ст. 27 Закону України ,,Про планування і забудову територій” у разі відсутності місцевих правил забудови населеного пункту громадяни, які є власниками або користувачами земельних ділянок у селах, селищах та містах районного значення, замість вихідних даних можуть отримати у відповідному органі містобудування та архітектури будівельний паспорт об’єкта містобудування. Перелік об’єктів містобудування, щодо яких застосовується такий порядок, а також порядок надання будівельного паспорта встановлюються регіональними або місцевими правилами забудови.

Однак, зупинимось на вирішенні Вашого питання.

Відповідно до ст.24 Закону України ,,Про планування і забудову територій” передбачено лише дві умови за яких органом місцевого самоврядування надається згода на розроблення містобудівного обґрунтування:

а) у разі відсутності місцевих правил забудови;

б) при намірах забудови земельної ділянки за межами населеного пункту.

Разом з тим, відповідно до пункту 3.1 ДБН Б.1.1-4-2009 ,,Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування” згідно з чинним законодавством розроблення містобудівного обґрунтування є обов’язковим при намірі забудови земельної ділянки, яка розташована:

а) в межах населеного пункту - за відсутності місцевих правил забудови;

б) за межами населеного пункту.

В разі наявності затвердженого проекту забудови мікрорайону (кварталу) розроблення містобудівного обґрунтування забудови земельної ділянки, розташованої в межах цих планувальних утворень, не здійснюється.

Зауважимо, що в Законі Україні ,,Про планування і забудову територій” нічого не зазначено про винятки. Тобто, має місце певна неузгодженість нормативно-правових актів.

Відтак, часто-густо навіть за наявності затвердженого проекту забудову мікрорайону (кварталу) органами місцевого самоврядування надається згода на розроблення містобудівного обґрунтування, оскільки закон не передбачає винятків.

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що відповідно до ст. 30-2 Закону України ,,Про планування і забудову територій” проектування і будівництво окремих будівель і споруд, не передбачених чинним генеральним планом (для малих і середніх населених пунктів), детальним планом території (для великих, більших і найбільших населених пунктів), не допускається і не виноситься на обговорення.

Тому, перед тим як розробляти містобудівне обґрунтування радимо  перевірити наявність на генеральному плані населеного пункту (іншій планувальні документації) Вашої земельної ділянки під будівництво індивідуального житлового будинку.

Згідно з законодавством розроблення містобудівного обґрунтування не відноситься до стадії проектування.

Відтак, можливий варіант, коли навіть за наявності містобудівного обґрунтування Вам можуть не надати вихідні дані для проектування.

 


Категорія: Відповіді на запитання читачів | Додав: fingert (22.06.2010) E
Переглядів: 402 | Теги: містобудівне обгрунтування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz