Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

Чи кожен Іван на своїй землі пан?

Коментує адвокат Олександр БРАЖНІКОВ:

— Набуття довгоочікуваного права на землю й отримання в підтвердження цього державного акта про її приватизацію нерідко тлумачиться як можливість необмежених способів її використання. Одвічне прагнення бути господарем на своїй землі зрозуміле, однак часом воно набуває спотворених проявів. У судовій практиці є випадки, коли на орних землях копали ставки для риби, на городах будували авторемонтні майстерні, а на дачних ділянках виростали магазини і кафе. Це результат занадто вільного тлумачення права на землю і привід для неминучих санкцій за допущені порушення. Нарешті прийнявши закони, які передбачають право власності на землю, держава оголосила її основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною, і встановила певні обмеження його реалізації, які насамперед стосуються цільового призначення земель. За цією класифікацією вони діляться на: землі сільськогосподарського призначення; землі житлової та громадської забудови; землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; землі оздоровчого призначення; землі рекреаційного призначення; землі історико-культурного призначення; землі лісового фонду; землі водного фонду; землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для: визнання недійсними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам та юридичним особам; визнання недійсними угод щодо земельних ділянок; відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною; притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб, винних у порушенні порядку встановлення та зміни цільового призначення земель.

Як бачимо, не таке вже наше право на землю і непорушне, тож щоб не втратити набутого і не потрапити в халепу, потрібно узгоджувати свої наміри стосовно використання землі з землевпорядними органами. Що стосується суперечки читачів стосовно необхідності реєстрації збудованої одним з них споруди, то її розв’язання залежатиме як від цільового призначення земельної ділянки, так і від категорії зведеної на ній будівлі, тож настав час, панове, вам познайомитись із землевпорядником.
Категорія: Земельні питання | Додав: fingert (04.10.2010) | Автор: Бражніков Олександр
Переглядів: 471 | Коментарі: 1 | Теги: cамочинне будівництво | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 fingert  
Бражніков Олексадр Іванович
1 січня 1959 року народження, уродженець м. Черкаси, громадянин України, одружений, освіта вища, приватний адвокат, безпартійний, не судимий, проживаючий в м. Рівне, вул. Соломії Крушельницької, 44 кв. 62.
Народився 1 січня 1959 року в м. Черкаси у сім*ї службовців.
З 1966 по 1976 рік навчався в Черкаській середній школі № 1 .
З офіційно опублікованої автобіографії кандидата в мери м. Рівне
З вересня 1976 по травень 1977 року працював слюсарем на Черкаському машинобудівному заводі.
З травня 1977 по квітень 1979 року проходив строкову службу в армії.
З вересня 1979 по червень 1983 року навчався в Харківському юридичному інституті за спеціальністю «правознавство», після закінчення якого отримав кваліфікацію спеціаліста-юриста.
З 1983 по 1990 рік перебував на службі в органах внутрішніх справ на різних посадах, пов*язаних зі слідчою роботою.
З 1991 року займається адвокатською діяльністю, а з жовтня 2003 року є головою дисциплінарної палати та заступником голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області.
З офіційно опублікованої автобіографії кандидата в мери м. Рівне

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz