За даними Державного комітету водного господарства України, в 84-х населених пунктах семи областей України підтоплено 3500 земельних ділянок.
На нараді з питань протидії паводку в Україні голова Госпвод госпу В. Сташук оголосив, що підтоплені земельні ділянки у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Волинській та Рівненській областях.
У Держводгоспі відзначають, що роботи з ліквідації наслідків затоплення та підтоплення продовжуються. Комітет контролює виконання розробленого плану дій щодо пропуску льодоходу та паводків.
Але ось з очищенням стічної каналізації не все гаразд у Дніпропетровській, Кіровоградській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській областях, а також у столиці.
Щоправда, фахівці Національної академії наук та Українського гідрометцентру запевняють, що до катастрофічних наслідків весняна повінь цього року не приведе, хоча й буде найвищою за останні 15 років. І стверджують, що відповідні служби провели належну підготовку до її проходження.
Українців заспокоїли і тим, що можливе підвищення концентрації радіонуклідів у воді під час паводку через спуск води у Київському водосховищі, де на дні лежать «відходи» Чорнобильської АЕС, буде незначним.