Меню сайту
Категорії каталога
На часі [1039]
Тенденції [174]
Провідники диктату повідомляють [71]
Погляд [174]
Життя групи [120]
Технології [7]
Люди дії [8]
Корисні поради [16]
В цьому розділі можна ознайомитись з різними корисними порадами
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Головна » 2010 » Жовтень » 28 » Через протікання водогону руйнується старовинний храм
08:19
Через протікання водогону руйнується старовинний храм

Одна із найстаріших будівель Михайлівського монастиря - трапезний храм - почав руйнуватися. Під його дахом - з’явилися тріщини. А за кілька метрів від пам’ятки почали руйнуватися і ворота з боку вулиці Трьохсвятительської. Цим уже переймаються в інституті геології. Там кажуть: усе - через протікання підземних мереж.

Священик Віталій Клос написав про історію Михайлівськго Золотоверхого мало не цілий трактат. Він переконує - ці тріщини на стінах трапезного храму з’явилися не вчора. За часів Другої світової це приміщення використовували для господарських потреб. Не обійшлося і без вибухів. Тож пам’ятка почала руйнуватися ще в минулому столітті, припускає священнослужитель.

Віталій Клос: "Економічні ворота - ось що муляє око усім парафіянам і що протягом року вперто не помічають в Управлінні охорони культурної спадщини Києва. Верх брами здається ось-ось розколеться навпіл. А кахлі біля входу геть попровалювалися. В Інституті геології стверджують - на глибині 20-ти метрів під Михайлівським старий водогін. Він і є причиною усіх бід”.

Михайло Демчишин, начальник відділу інженерної геології Інститутут геології: "Оце сам Михайлівський собор, оце ця трапезна. Йдуть дренажні системи, яким більше 100 років. Там провали в трубі, вода витікає - це могло спричинити руйнування в цій будівлі”.

Щоби відремонтувати сам лише трапезний храм потрібно 20-25 тисяч гривень, підрахували фахівці. На виділення цих грошей з міського бюджету церковники й не сподіваються. Кажуть, навчені гірким досвідом відновлення дзвіниці. Ремонтувати її довелося власними силами, розповідає настоятель Михайлівського монастиря, який відмовився говорити на камеру. Натомість у профільному управлінні мерії лише похвалили священників за таку ініціативу відремонтувати дзвіницю за власний кошт. Оскільки чекати бюджетних грошей довелося б довго.

Віталій Клос: "Церква завжди сама піклувалася про свої святині”.

Михайлівський собор - не єдиний, який руйнується через підтоплення грунту каналізаційними водами, застерігають геологи. Тріщини уже почали з’являтися на будинку Булгакова на Андріївському узвозі, філармонії на Володимирському узвозі, бібліотеці Вернадського та навіть будинку уряду.

Ганна Рибалка, Ігор Пльонкін
Категорія: На часі | Переглядів: 468 | Додав: fingert | Теги: руйнування храму | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Жовтень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2025
Конструктор сайтів - uCoz