Меню сайту
Категорії каталога
На часі [1039]
Тенденції [174]
Провідники диктату повідомляють [71]
Погляд [174]
Життя групи [120]
Технології [7]
Люди дії [8]
Корисні поради [16]
В цьому розділі можна ознайомитись з різними корисними порадами
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Головна » 2010 » Листопад » 28 » Чи буде обов'язковим ОСББ у кожному будинку?
00:11
Чи буде обов'язковим ОСББ у кожному будинку?

Останнім часом спостерігаються постійні спроби «розгойдування човна» навколо всіх законопроектів, запропонованих владою. Не обходять увагою і проект Житлового Кодексу, який знаходиться у Верховній Раді на розгляді у другому читанні. Як основне питання для антипіару нав'язуються чутки про те, що проект передбачає норму обов'язковості створення ОСББ у кожному будинку. Звучать гасла про те, що нам нав'язують форму управління, яка насправді підходять далеко не кожному будинку.

Федерація роботодавців ЖКГ України неодноразово висловлювалася про своє негативне ставлення до «зобов ’язайлівку» у питаннях створення юридичної особи у кожному окремому будинку, що пов'язано з безліччю проблем. Сьогодні наша точка зору збігається і з позицією профільного Міністерства та більшості депутатів.

У спростування чуток і думок окремих «фахівців» Федерація вважає за необхідне привести дослівну редакцію положень проекту Житлового Кодексу регламентують питання створення об'єднань власників багатоквартирних будинків:

«Об'єднання співвласніків багатоквартірного Будинку створюються у визначеному законом порядку з урахуванням вимог, які відповідають Кодексу, за рішенням загальних зборів власників (співвласніків) багатоквартірного Будинку, проведених за ініціатівою двох і більше власників житлові та нежитлових пріміщень, прийнятого більшістю голосів від загальної кількості власників житлових та нежитлових пріміщень у багатоквартирному Будинку».

Держава не має права обмежувати власників багатоквартирних будинків у виборі механізмів і способів реалізації своїх прав та обов'язків щодо управління та утримання свого майна.

Що стосується участі держави у питаннях фінансування першого післяприватизаційного капітального ремонту, необхідно зазначити, що часто також громадськості подається не зовсім правильна позиція, викладена у проекті Житлового Кодексу.

Відповідно до положень проекту Житлового Кодексу, держава бере на себе зобов'язання у питаннях співфінансування проведення капітальних ремонтів не тільки будинків, власники яких створили ОСББ, а й будинків, власники яких взяли обов'язкове рішення про вибір способу управління своїм будинком, вибрали виконавця послуг з управління своїм будинком (нового балансоутримувача багатоквартирного будинку). Таким управителем власники можуть визначити і створене ними ОСББ та комунальний ЖЕК і будь-яку сторонню компанію, представлену на ринку житлових послуг.

За матеріалами Федерації роботодавців ЖКГ України

Категорія: На часі | Переглядів: 506 | Додав: fingert | Теги: ОСББ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Листопад 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz