Керівник Місії ООН та ЄС Рене Наєнхайс під час зустрічі з головою ОДА Миколою Палійчуком в Івано-Франківську зазначив, що фахівці Місії вивчатимуть екологічні проблеми Калуша на Прикарпатті до 8 березня, а вже 9 березня подадуть Президентові України свої пропозиції та рішення.
"Ми розуміємо всі викликни, які сьогодні стоять перед владою області у зв’язку з екологічними проблемами в Калуші. Також ми визнаємо той рівень відповідальності, яку несе сьогодні місцева влада. А тому ми готові разом, як єдина спільна команда, знайти рішення для даної проблеми”, - зазначив він.
За його словами, "проблема у Калуші є комплексною та складною”. А тому представники Місії ООН та ЄС розуміють, що "простого рішення не буде”.
"Розуміючи серйозність усіх викликів та екологічних проблем в Калуші, ми готові зняти краватки та сорочки і в робочому одязі виїхати на місце для роботи”, - наголосив керівник Місії ООН та ЄС.
Також на зустрічі з Місією ООН та ЄС заступник Калуського міського голови Василь Петрів повідомив, що у Калуші захоронено 11,8 тис т гексахлорбензолу, який викликає ракові захворювання.
На його думку, окрім цієї проблеми існує ще проблема засолення водоносних горизонтів, які рухаються в напрямку водозабору міста.
Нагадаємо, 12 лютого Верховна Рада затвердила указ Президента Віктора Ющенка від 10 лютого про «Про оголошення територій міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації». Таким чином на строк дев’яносто днів місцевість на територіях міста Калуш і сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області оголошена зоною надзвичайної екологічної ситуації.
17 січня 2010 року жителі міста Калуш висловилися за оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.
Як повідомляв голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук, на вирішення екологічних проблем Калуша потрібно 3,5 млрд грн.