Меню сайту
Категорії каталога
На часі [1039]
Тенденції [174]
Провідники диктату повідомляють [71]
Погляд [174]
Життя групи [120]
Технології [7]
Люди дії [8]
Корисні поради [16]
В цьому розділі можна ознайомитись з різними корисними порадами
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Головна » 2022 » Лютий » 1 » Як оформити право власності на земельну частку (пай)
10:23
Як оформити право власності на земельну частку (пай)

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинен оформити право власності на земельну ділянку. Як крок за кроком досягнути необхідного результату? Які документи потрібні для такої процедури та куди слід звертатися?

До 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинен оформити право власності на земельну ділянку. Як крок за кроком досягнути необхідного результату, які документи потрібні для такої процедури та куди слід звертатись? Відповідає на ці запитання Ольга Жила, фахівчиня Миколаївського бюро правової  допомоги.

У разі, якщо власник чи спадкоємець цього не зробить, то буде вважатись, що відмовився від неї. Тоді ця невитребувана земельна частка (пай) після того, як буде виокремлена земельна ділянка, передається у комунальну власність тієї територіальної громади, на території якої вона розташована  у порядку визнання майна безхазяйним.

Тож, власники земельних часток (паїв), не втрачайте можливість, і  обов’язково оформіть право власності.

Пропонуємо поетапно розглянути цю процедуру.

1. Вам, як власникові, слід звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із заявою про виділення належної земельної частки (паю)  у натурі (на місцевості) та надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.

2. Після отриманого рішення, прийнятого місцевою радою, укласти договір із землевпорядними організаціями на виконання робіт із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Звертаємо увагу, що такий договір може бути укладений не лише особою, яка має право на земельну частку (пай), але й місцевою радою. Іншими словами договір укладає той, за чий рахунок виготовляється документація.

3. Далі потрібно звернутися до Державного кадастрового реєстратора із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки (за відповідною формою) та отримати Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Зауважимо, що за результатами таких дій цій земельній ділянці уже буде присвоєний кадастровий номер.

4. Потім необхідно звернутися до місцевої ради із заявою про затвердження документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для оформлення земельної ділянки у власність.

5. Останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку. А для цього можна звернутися або до реєстратора, який знаходиться у центрі надання адміністративних послуг, або ж до нотаріуса. І як наслідок – ви отримаєте Витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Дотримуючись вищевказаних правил ви оформите свій пай і станете його законним власником.

Джерело: Безоплатна правова допомога.

Рівненський клуб "Правовиовий всеобуч"

Категорія: На часі | Переглядів: 798 | Додав: archinfo | Теги: оформлення права власності | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Лютий 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2025
Конструктор сайтів - uCoz