Після введення нових правил проведення земельних аукціонів вже цього року бюджети різних рівнів зможуть отримати кілька мільярдів гривень.
Завершальним етапом земельної реформи стане зняття мораторію і введення ринку земель сільськогосподарського призначення. Протягом останнього року реалізація земельної реформи активізувалася. Для прискорення вирішення низки надзвичайно важливих питань земельних відносин, з огляду на те, що законопроект "Про ринок земель” відтерміновано, Держземагентство, зважаючи на суспільну значимість цього комплексного документа, ініціює внесення його окремих норм в самостійні законодавчі акти. Так, минулого тижня внесено до Верховної Ради законопроект №10231 про розблокування земельних аукціонів, – повідомив сьогодні під час брифінгу в Кабінеті Міністрів Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.
Фахівці земельного відомства розробили уніфіковані зрозумілі і прозорі правила проведення земельних аукціонів, що, з одного боку, дасть змогу сформулювати конкурентно справедливу ціну, а з іншого – залучити інвесторів. За попередніми підрахунками вже цього року бюджети різних рівнів зможуть отримати кілька мільярдів гривень у результаті проведення прозорих торгів, що унеможливить застосування сірих схем та зведе нанівець корупцію у цій сфері.
Натепер у розпалі робота над законопроектом про консолідацію земель, який вирішить долю відумерлої спадщини і невитребуваних паїв, а це - понад 3 млн га родючої землі. Останнім часом Держземагентство активізувало нормотворчу діяльність у сфері земельних відносин. Земельне відомство розробило ряд законопроектів, які внесено на розгляд Верховної Ради, підготувало проекти постанов Уряду, з прийняттям яких значно поліпшиться обслуговування громадян, суттєво збільшаться надходження до Державного та місцевих бюджетів.
ДЗК
|