Заплановане на 3 лютого позачергове засідання Ради національної безпеки і оборони України перенесли на інший день.
У повідомленні зазначається, що у зв’язку з необхідністю завершення роботи спеціальної робочої групи Апарату РНБО України щодо питання «Про пропозицію Ради національної безпеки й оборони України щодо оголошення міста Калуш і Калуського району Івано-Франківської області України зонами надзвичайної екологічної ситуації»; на основі проведення Президентом України Віктором Ющенком 02 лютого 2010 року у м. Калуші (Івано-Франківська обл.) розширеної наради за участю членів Кабінету Міністрів, представників територіальної громади міста, вчених; а також наради у Президента робочої групи з цього питання 03 лютого, позапланове засідання Ради національної безпеки і оборони України, що було призначене на 16.00 годину 03 лютого ц.р., переноситься на інший день.
Щодо проведення засідання РНБО України буде додатково повідомлено після доповіді Президенту про остаточну готовність цього питання для розгляду Радою національної безпеки і оборони України.
Нагадаємо, 17 січня в Калуші Івано-Франківської області на місцевому консультативному референдумі, що відбувся разом із президентськими виборами, на запитання ” чи вважаєте Ви, що територія міста Калуш є зоною надзвичайного екологічної ситуації” "так” відповіли 97,27% виборців, або 30437 калушан.
У місті Калуші відбулася небезпечна екологічна ситуація в зоні діяльності Державного підприємства "Калійний завод” ВАТ ” Оріана ". У межах діяльності цього підприємства, яке перебуває в сфері управління Фонду державного майна, розташовано 3 відпрацьовані копальні, Домбровський кар’єр, 2 відвали засолених ґрунтів, 2 хвостосховища та шламонакоплювач.
Навколо солевідвалів відбувається поступове засолення підземних вод площею 140 га. Дамби хвостосховища нестійкі, що загрожує проривом дамби й потраплянням розсолу до річки Дністер. Загальна площа ареалу соляного забруднення водоносного горизонту становить близько 950 га.
Ситуацію ускладнює розташування на території шахтних полів відпрацьованих рудників близько 100 промислових об’єктів і 1 тис 145 житлових будинків у межах міста Калуш, сіл Хотинь, Кропивник, Сівка-Калуська, у яких проживає понад 5 тис осіб.