На офіційному веб-сайті Мінрегіону України з'явилась інформація про прагнення Мінрегіону стати високоефективним органом управління, й видання "Будівельні питання" не може не прокоментувати зазначене повідомлення.
Отже, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, яке в минулому році завершило процес формування власної структури (було утворене на базі 2 міністерств – Мінрегіонбуду та МінЖКГ, які були ліквідовані) розпочало зміцнення власної інституційної спроможності.
Де-юре об'єднали, де-факто змінили лише вивіску. Як можна помітити в назві міністерства відсутнє слово "архітектура"; тобто спочатку будівництво та житлово-комунальне господарство, а вже десь збоку архітектура. Враховуючи те, що житлово-комунальне господарство має сумнівне відношення до будівництва, виникає запитання, чому, наприклад, до Мінергіону не долучили Мінкульт, який займається пам'ятками архітектури?
Для цього провідна світова консалтингова компанія Monitor Group провела профільне анкетування співробітників Мінрегіону.
Для того щоб проводити анкетування не потрібно залучати світові консалтингові компанії, хіба що для дерибану державних коштів. Для таких робіт в Україні є більш ніж достатньо фахівців
Дослідження мало на меті встановити ступінь ефективності внутрішніх та зовнішніх комунікацій та ефективність діяльності відомства у сфері відповідальності за уявленнями самих працівників відомства. Узагальнені результати міжнародні експерти представили днями керівному складу Міністерства та усіх його структурних підрозділів.
Це не дослідження, а опитування думки, до того ж досить дивне, оскільки про ефективність комунікацій опитують громадськість на яку ці комунікації спрямовані. А так це має вигляд "Вам подобається робота у відомстві? - Так, я дуже люблю свою роботу, особливо в кінці тижня". На думку більшості опитаних, найбільшими проблемами, що перешкоджають повноцінному розвитку структури та ефективному виконанню її завдань, є неможливість залучити та утримати на посадах держслужбовців талановитих випускників українських вишів, надмірний тиск і недружнє ставлення зовнішнього середовища та контролюючих органів, а також відсутність ефективної комунікації між зацікавленими сторонами. Суттєво знижує ефективність діяльності недосконалий розподіл службового часу – до 60% його, за визнанням фахівців Мінрегіону, припадає на підготовку різноманітних звітів, дублювання цих звітів на різні інстанції у різних інтерпретаціях, узагальнення таких же повідомлень із регіонів.
Висококваліфікований фахівець навряд чи буде довго працювати на оклад в 1500 грн., чи трохи більше, тим більше у Києві. Українські ЗМІ висвітлюють розкішне життя чиновників високого рангу, або ж корупціонерів та хабарників, не висвітлюючи питання низьких заробітних плат, наприклад, спеціалістів органів виконавчої влади. Відтак, дрібні чиновники мігрують в приватні структури. А оскільки, різні нормативно-правові акти готують саме дрібні чиновники, то така міграція позначається на якості законодавства. Звіти ж потрібні для Миколи Яновича, щоб звітувати про покращення життя.
Разом із тим, фахівці Monitor Group відмітили, що більшість працівників Мінрегіону знають стратегію та місію відомства, чітко їх усвідомлюють. Організаційна структура відповідає стратегії та місії, а ключові механізми вироблення і реалізації прийнятих рішень на думку опитаних ефективні.
Викликає сумніви, зважаючи на вкрай неякісні нормативно-правові акти.
«Несподіваний результат насправді пояснюється просто – більшість наших співробітників прагнуть працювати ефективно, їм зрозуміла і близька ідеологія роботи на результат, яку проголосило керівництво країни. Однак, судячи із даних дослідження, нам іще треба дуже багато працювати над створенням справді ефективної команди однодумців. Але ми це будемо робити», – сказав Анатолій Близнюк.
А ще прагнуть отримувати заробітну плату вище біологічної норми.
Monitor Group зосереджується на сприянні економічному розвитку країн, в тому числі і через покращення державного управління. Протягом останніх 20 років діяльності агентство реалізувало більше 20 проектів у 60 країнах світу, зокрема, у США та європейських країнах.
Яким чином сприяє економічному розвитку опитування співробітників Мінрегіону України?
"Будівельні питання"
|