Меню сайту
Категорії каталога
На часі [1039]
Тенденції [174]
Провідники диктату повідомляють [71]
Погляд [174]
Життя групи [120]
Технології [7]
Люди дії [8]
Корисні поради [16]
В цьому розділі можна ознайомитись з різними корисними порадами
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Головна » 2010 » Травень » 27 » Процедуру відчуження нерухомої власності можуть пришвидчити
23:45
Процедуру відчуження нерухомої власності можуть пришвидчити
Список громадських потреб, у зв’язку з якими місцева влада має право викупити земельну ділянку громадянина, депутати Верховної Ради планують розширити.

Згідно з законопроектом № 6405, зареєстрованому у ВР, пропонується викуповувати ділянки, які перебувають у приватній власності, не тільки для створення міських парків, реконструкції та обслуговування дошкільних навчальних закладів, стадіонів, майданчиків для відпочинку і цвинтарів, але і для будівництва і капітального ремонту.

При цьому парламентарії хочуть скоротити термін письмового повідомлення власника органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування про прийняття рішення щодо викупу ділянки з трьох місяців до 30 днів.

Таким чином, чинний закон № 3682 «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, на них розташованих, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб або суспільної необхідності» піддасться радикальній модернізації.

На думку юристів, якщо ці зміни будуть прийняті, то держава зможе повернути собі будь-яку ділянку.

Закон «Про відчуження земельних ділянок…» і в чинній редакції є зручним інструментом для підведення під «суспільні потреби» об’єктів нерухомості та земельних ділянок, які перебувають у приватній власності. А пропоновані зміни можуть призвести до того, що процедура заволодіння приватною власністю для органів влади стане більш швидкою і дешевою.

Як пишуть «Економічні вісті», наводячи думки юристів, єдиним втішним моментом є положення, що право власності на земельну ділянку та інші об’єкти, викуплені для суспільних потреб, переходить до держави чи територіальної громади після укладення договору купівлі-продажу (іншої угоди, що передбачає перехід права власності) та його державної реєстрації.

А для оформлення договору про придбання ділянки та об’єкту нерухомості — як не крути — необхідні згода власника та його підпис на нотаріальному договорі.

Марина Корчевська
Категорія: Провідники диктату повідомляють | Переглядів: 573 | Додав: fingert | Теги: викуп земельних ділянок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz