Мистецька спільнота та мешканці Києва мають намір звернутися до президента Віктора Януковича щодо збереження Будинку актора та недопущення виселення театралів.
Задля цього у Будинку актора та інших мистецьких закладів міста організують збір підписів під зверненням.
Про це йшлося на прес-конференції у четвер щодо рішення про виселення театралів з орендованого приміщення.
За словами голови комісії Київради з питань культури Олександра Бригинця, у столиці буде створено спеціальну робочу групу з вивчення проблеми знищення бібліотек, театрів, книгарень та інших мистецьких закладів, засідання якої відбудеться 16 березня .
Голова Нацспілки театральних діячів Лесь Танюк наголосив, що столична влада постійно здійснює рейдерську атаку щодо осередків культури. За його словами, це стосувалося Театру маріонеток, Центру Курбаса, магазину "Сяйво”, Правління Спілки театральних діячів, у якого було забрано приміщення по вул. Ярославів вал,14 тощо.
Як відомо, за словами керівництва Будинку актора, їх викидають на вулицю з приміщення, однак столична влада аргументує такі дії недбалим ставленням до будівлі, яка має високу історичну цінність.
За з інформацією, наданою прес-службою Будинку актора, у період з 2000 по 2009 його адміністрація витратила на поліпшення стану будівлі 500 тисяч гривень. Зокрема, здійснювались ремонтно-реставраційні роботи залу, холу, службових приміщень, виконувався поточний ремонт комунікацій, покрівлі та фасаду будинку тощо.
Також, за словами театралів, сумлінно сплачувалась орендна плата - за 2009 рік вона склала 523 тисячі гривень.
Будинок актора займає приміщення по вул. Ярославів вал, 7 з 1981 року. За ці роки на його сцені виступали чимало вітчизняних та закордонних артистів та колективів, з 2005 року на базі Будинку актора був створений Експериментальний театр.
Раніше театральна громадськість столиці вже зверталася з відкритим листом до Януковича з проханням не допустити знищеня Будинку актора.
За матеріалами видання "Українська правда. Київ”