Меню сайту
Категорії каталога
Нормативно-правові акти, які відсутні в "Ліга-Закон" [1]
Земельні питання [3]
Будівнитцтво, інвестиції, облік [207]
Відповіді на запитання читачів [15]
В цій категорії Ви можете знайомитись з відповідями читачам щодо вирішення різноманітних містобудівних питань, і не тільки.
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

Чорний лебідь в короні

Здавалося б, від того, що згниють десь в карантині продукти, що хтось не зможе укласти угоду, оскільки не зможе кудись ввезти, чи вивезти товар або сам не зможе приїхати кудись, що десь із-за цього обваляться акції, здавалося б, безпосередньо від цього ніхто не помре. Однак побічно це може вплинути на долі та життя мільйонів людей. Економічні збурення породжують і самогубства, і голод, і нові епідемії, і соціальні потрясіння, і війни. При цьому існує принцип "доміно" - крах однієї компанії може призвести до краху іншої, крах іншої до краху третьої і т.д. Теж саме стосується і великих потрясінь - економічна криза може призвести до військового конфлікту, який призведе до нової кризи, яка призведе до нового конфлікту... Звичайно, ми не стверджуємо, що завтра із-за коронавірусу почнеться ядерна війна. Ми взагалі зараз не знаємо, до яких подій призведе ця епідемія. Однак, те, що вона призведе до подій значних це безсумнівно.

Руйнівна сила епідемії в її неочікуваності. Якщо ми б про неї знали завчасно то до неї б готувалися, її вносили б в розрахунки, будували б свої плани, виходячи з того, що вона буде. Але вона почалась неочікувано, і розрахунки не справджуються, плани руйнуються, все йде не так як було задумано. Це той самий "чорний лебідь", тобто, неочікуваний потужний фактор, який плутає всі карти. Не знаємо, як виглядає коронавірус в дійсності, але його символічне зображення має бути саме таким - лебідь з чорним оперенням. Повторюємо, ми не знаємо, що саме принесе з собою цей лебідь. Які події. Вони можуть бути яка поганими так і хорошими, у будь-якому випадку з чиєїсь точки зору. Можливо ланцюг подій та тенденцій, які викликала епідемія, призведе до соціальної революції в Китаї. Або і іншій частині планети. Можливо таки сильно та швидко зміниться виробництво, що в підсумку лебідь врятує нас від глобального потепління. А можливо навпаки прискорить його. Можливо, через деякий час всі наслідки появи коронавірусу можна буде передбачити. Однак поки вони непередбачувані. І тим більш руйнівні, бо незнаючи їх до них неможливо підготуватися, неможливо щось правильно розрахувати, правильно спланувати.

Протягом людської історії хвороби відігравали в ній велику роль, навіть більшу аніж військові конфлікти, втім, часто війна та хвороба виявлялись взаємопов'язаними. В часи першої світової війни від тифу загинуло більше людей аніж від бойових дій та терору. Однак вплив епідемій не вичерпувався лише скороченням населення. Для прикладу, в Західній Європі пандемія чуми в 1346-1353 призвела до підвищення заробітної плати, розвитку нових технологій (у зв'язку з нестачею робочих рук) та появи соціального ліфту. Безумовно, скористатися всім цим могли лише ті хто вижив, але мова зараз йде не про те добре це було чи погано. Та ж пандемія на території Золотої Орди була однією з причин занепаду останньої. Можна привести багато інших прикладів. Здавалося б, зараз успіхи медицини змінили багато речей. Однак як показав СНІД, а зараз - коронавірус, рано з рахунків списувати хвороби. Вони продовжують відігравати в нашому житті величезну роль. 

Рівненський клуб  "Правовий всеобуч"Джерело: http://In my head
Категорія: Будівнитцтво, інвестиції, облік | Додав: archinfo (17.03.2020) | Автор: Фінгерт Юрій Юрійович E W
Переглядів: 232 | Теги: пандемія, анархія, коронавірус | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz