Меню сайту
Категорії каталога
Зачинено [23]
Музей архітектури [23]
Земельні питання [4]
Будівництво, інвестиції, облік [20]
Реставрація [0]
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
SEO sprint - Всё для максимальной раскрутки! З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 70
Показано матеріалів: 61-70
Сторінки: « 1 2 ... 5 6 7

Дубенський (Тараканівський) форт "Застава” – бетонне земляне фортечне укріплення із військовим гарнізоном, ударною силою якого виступала артилерійська рота. Був закладений у 1885 р. на лівому березі р. Іква, на відстані 8 верств від м. Дубно, поблизу с. Тараканів як прикордонна мала фортеця. У відповідності до намірів царського уряду, мав прикривати розгортання російських армій на Волині у разі війни між Російською імперією та Австро-Угорщиною. Добудовувався із одночасною реконструкцією впродовж 90-х рр. ХІХ ст. Форт було відкрито в 1890 році в присутності російського імператора Олександра ІІІ...

Музей архітектури | Переглядів: 687 | Додав: fingert | Дата: 03.03.2010 | Коментарі (0)

юрист "Fingert&Law Corporation"
Як відомо, до недавнього часу дозвільна процедура будівництва приватних житлових будинків садибного типу мало чим відрізнялась від будівництва, скажімо, промислових об’єктів. Така ситуація значно ускладнювала виконання державної програми з введення до експлуатації житла, особливо зважаючи на економічну кризу, а також сприяла збільшенню кількості самобудів. В даному дослідженні проведено аналіз змін у законодавстві, що відбулись протягом останнього місяця, з питань спрощення дозвільної процедури будівництва приватних житлових будинків садибного типу. Розпочну з аналізу змін, що були внесенні постановою Кабінету Міністрів України…
Будівництво, інвестиції, облік | Переглядів: 2235 | Додав: fingert | Дата: 27.02.2010 | Коментарі (2)

Парафіяльний Успенський костел в Острозі має давню і не до кінця вивчену історію. Виник він шляхом перетворення давньої української мурованої церкви Пречистої Діви в католицький храм. Як вказують літературні джерела, ця невеличка однонавна церква з заокругленою апсидою, орієнтованою на схід, була збудована з каменю князем Федором Даниловичем Острозьким (його ім,я вперше згадується в 1386 році).

Музей архітектури | Переглядів: 853 | Додав: fingert | Дата: 25.02.2010 | Коментарі (1)

Млинів – селище міського типу, центр однойменного району Рівненської області. Розташований на обох берегах річки Ікви, за 53 км від Рівного і за 26 км від залізничної станції Дубно.
Археологічні знахідки свідчать про те, що на території селища люди проживали ще в І тисячолітті до н. е. На північній околиці Млинова, на правому березі Ікви, виявлено сліди майстерні крем”яних знарядь, а також залишки давньоруського міста Муравиці (Моравиці), згаданого в літопису за 1149 рік.
Музей архітектури | Переглядів: 1911 | Додав: fingert | Дата: 23.02.2010 | Коментарі (0)

юрист "Fingert & Law Corporation"

Незважаючи на прийняття значної кількості нормативно-правових актів щодо сприяння будівництву, проходження всього дозвільного процесу та отримання відповідної документації на будівництво об’єкта містобудування залишається доволі складним, та відомим лише вузькому колу фахівців. З огляду на такий стан справ, фізичні та юридичні особи нерідко роблять вибір на користь самочинного будівництва, вважаючи процес легалізації більш простішим. Ця стаття покликана розповісти про ризики й способи легалізації забудовником самочинного будівництва. Розпочну із загального порядку проходження дозвільного процесу для фізичних та юридичних осіб. Встановлений законодавством порядок будівництва регулюється законами України ,,Про планування і забудову територій” від 20.04.2000 № 1699-III, ,,Про основи містобудування” від 16.11. 1992 № 2780-XII, ,,Про архітектурну діяльність” від 20.05.1999 № 687-XIV, Земельним кодексом України від 25.10.2001 № 2768-ІІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 489 ,,Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування”, постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 № 1104 ,,Деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт”, постановою Кабінету Міністрів України від 08.10. 2008 № 923 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 534) ,,Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів”, а також регіональними та місцевими правилами забудови, державними будівельними нормами і передбачає наступні основні етапи....
Будівництво, інвестиції, облік | Переглядів: 2985 | Додав: fingert | Дата: 20.02.2010 | Коментарі (2)

Приблизно в кінці XIV - початку XV ст. князь Федір Острозький спорудив дерев'яно-земельне укріплення, яке, звичайно, мало дещо інший вигляд, аніж тепер. Ця споруда була оточена земельними валами, огороджена дерев'яним частоколом по периметру і тісно забудована всередині житловими та господарськими приміщеннями.

Музей архітектури | Переглядів: 672 | Додав: fingert | Дата: 14.02.2010

 
Палацовий комплекс в с. Великі Межирічі Корецького району Рівненської області побудовано по замовленню графа Яна Стецького в 1789 році по проекту архітектора Д. Мерліні. Вважається, що будівельними роботами по спорудженню комплексу керував архітектор Мерк. Ансамбль побудовано на вершині невисокого пагорба, засадженого парком. Він складається з двоповерхового центрального корпусу з’єднаного напіввідкритими галереями з двома двоповерховими симетрично розміщеними флігелями. Центральний корпус являє собою прямокутну в плані будівлю, витягнуту в напрямку південь-північ. По центральній частині головного фасаду палацу розміщено двоповерховий шестиколонний портик. Палац побудовано з цегли. Стіни першого поверху палацу зовні рустовано, другого – отинковано; прямокутні вікна першого поверху оздоблено масивними підвіконнями та замковими каменями, підвіконня другого поверху підтримують кронштейни. В приміщеннях другого поверху палацу збереглося цінне ліпне оздоблення. Кожен з бічних флігелів – двоповерхова споруда, орієнтована в напрямку південь-північ. У плані флігелі являють собою витягнутий прямокутник з виступом на східному фасаді. Фасади бічних флігелів оздоблено скромніше: елементом декору служить карниз, а також сандрики та підвіконня на кронштейнах вікон другого поверху. Палацовий комплекс в с. Великі Межирічі використовується як навчальні та житлові приміщення школи-інтернат. Будівлі перебувають в задовільному стані, але потребують проведення ремонтно-реставраційних робіт.
Музей архітектури | Переглядів: 533 | Додав: fingert | Дата: 08.02.2010 | Коментарі (0)

В кінці XV століття Рівне одержало Магдебурзьке право. В той час розпочалося будівництво Рівненського замку, православної церкви. З 1795 року Воскрресенська церква дістала статус соборної. Як і перша будівля, так і друга, були втрачені. Перша, збудована ще княгинею Марією Ровенською, зруйнована за часом; друга будівля Воскресенської церкви згоріла в 1881 році. 30 серпня 1890 року був закладений новий православний собор. Будівництво тривало до жовтня 1895 року. 8 жовтня 1895 року собор був відкритий та посвячений. Планувалося спочатку збудувати собор за чотири роки, проте, будівництво дещо затягнулося. Справа в тому, що військовий інженер Заславський, дослідивши грунт, на якому повинен був стояти собор, настояв на тому, що фундаменти необхідно підкріпити палями. Протягом одного року вбито 1200 паль. Храм збудований за планом архітектора Дейнеки. Будівництво було закінчене фактично ще в 1894 році, але вологість стін та відсутність необхідного церковного інвентаря не дозволяли відкрити собор восени 1894 року. Вся іконостасна робота проводилась в м. Києві в майстерні художника Олександра Івановича Мурашко. В XX столітті храм був тимчасово закритий і пристосований під склад промтоварів. На сьогодні- діючий православний храм.

Музей архітектури | Переглядів: 987 | Додав: fingert | Дата: 05.02.2010 | Коментарі (0)

В архівному документі «Ведомости о греко-российских церквах в Волынской губернии, состоящих по казенным трактам», датованій 1834 роком, Свято-Троїцька церква характеризується як дерев’яна, міцна, однак значно просіла в землю, потребує підкладки нових підвалин. Іконостас ветхий, в деяких місцях поновлений пристойно, ікони дуже ветхі, ризниця та начиння достатні, понад те слід зробити опасання… також північні та південні ворота на місці старих влаштувати нові… і всередині нову підлогу влаштувати. Через такий загрозливий для храму стан місцевому поміщику Фридерику Любомирському було висунуто вимогу протягом трьох років збудувати на цьому місці нову муровану церкву. Згідно інформації М.І.Теодоровича на місці існуючого храму ще в кінці ХІХ ст. знаходилася старіша дерев’яна, доволі міцна церква, побудована в 1719 році на кошт поміщиків та прихожан. Поряд знаходилася дерев’яна дзвінниця, котра на думку М.І.Теодоровича потребувала ремонту. Існуючий сьогодні храм був споруджений згідно з інформацією В.Войтовича в 1904 р., що загалом відповідає панівним архітектурним уподобанням кінця Х1Х – початку ХХ ст.
 
Музей архітектури | Переглядів: 1024 | Author: Будівельні питання | Додав: fingert | Дата: 03.02.2010 | Коментарі (0)

 

Будівля костелу св.Антонія зведена на місці трьох попередніх римо-католицьких святинь (двох дерев’яних (1548 р. та 1606 (1608 –?)р.) та однієї кам’яної (1773 р.)). Будівництво розпочате у 1858 (1868 -?) році, а завершене у 1899 році за участі архітектора К.Войцеховського. У 1927 році здійснено ремонтно-реставраційні роботи, під час яких інтер’єри були оздоблені поліхромними розписами пензля К.Політинського та вітражами. Після другої світової війни були зняті шпилі завершення і верхній ярус кутових веж, внаслідок чого костел втратив значення висотної архітектурної домінанти міста. В цей період будівля використовувалась як кінотеатр. У 1987 році будівля була передана на баланс Рівненської обласної державної філармонії, де в цьому ж році була завершена реконструкція (капітальний кемонт) костелу під зал камерної та органної музики.
Музей архітектури | Переглядів: 950 | Додав: fingert | Дата: 29.01.2010

1-10 11-20 ... 41-50 51-60 61-70
Пошук
Друзі сайту
Заробіток в Інтернет
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2019
Конструктор сайтів - uCoz