Меню сайту
Категорії каталога
Зачинено [226]
Музей архітектури [23]
Земельні питання [4]
Будівництво, інвестиції, облік [31]
Платні публікації [0]
Тут знаходяться авторські публікації. Вартість 50 гривень на місяць. Оплата на банківську картку. Пишіть на archioda@i.ua
Реставрація [0]
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації
Всього матеріалів в каталозі: 284
Показано матеріалів: 271-280
Сторінки: « 1 2 ... 26 27 28 29 »

юрист "Fingert&Law Corporation"
 
З необхідністю розроблення містобудівного обґрунтування стикається практично кожен громадянин України, який вирішив звернутися до органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади щодо отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. Така ситуація склалась у зв’язку з нещодавніми змінами в містобудівному законодавстві, а відтак, виникає необхідність у висвітленні юридичних аспектів зазначеного питання.
Отже, визначимо поняття:
містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки — документ, що містить комплекс містобудівних і архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів містобудування, встановлені законодавством та містобудівною документацією;
містобудівне обґрунтування — вид містобудівної документації, в якому відповідно до державних будівельних та інших норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації визначаються містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки (об’єкта будівництва), обов’язкові для врахування при відведенні земельної ділянки та/або проектуванні об’єкта.
 
Питання, пов'язані з наданням містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок та розроблення містобудівних обґрунтувань, регулюється законами України ,,Про планування і забудову територій”, ,,Про основи містобудування”, ,,Про архітектурну діяльність”, постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 489 ,,Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування” та державними будівельними нормами ДБН Б.1.1-4-2009 ,,Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування”.
Будівництво, інвестиції, облік | Переглядів: 3729 | Додав: fingert | Дата: 16.03.2010 | Коментарі (1)

Село Межиріч знаходиться на віддалі 3-х км від м.Острога. Надзвичайно вигідне положення, природний захист річками та болотами, стали причиною виникнення тут одного з найдавніших поселень південно-східної Волині. Перша документальна згадка про Межиріч з,являється у 1396 році. Назва міста «Межиріч» зустрічається вперше у 1596 році. Оборонні споруди Межиріча складались з глибоких та широких ровів й високих земляних валів, які утворювали в плані фігуру, близьку до квадрату, з наріжними земляними бастіонами. В цей час Межиріч був вже містом, яке мало таку систему укріплень, яка заслуговувала на назву „замку”. На території замку, між Заславською брамою і Троїцьким монастирем, розташована піч, яка, ймовірно, використовувалась для обігріву варти в холодний час, а також для розтопки смоли. Споруда датується ХVІІстоліттям. В літературі згадується в описах Межиріча 1708року. Реставрувалась в 30-х роках ХХст і в 70-х роках ХХст.

Музей архітектури | Переглядів: 704 | Додав: fingert | Дата: 14.03.2010 | Коментарі (0)

Покровська церква в с.Обарів побудована в 1781 році. Головний об’єм церкви складають прямокутні зруби бабинця, нефу та шестикутного зрубу вівтаря, розміщеного по осі із заходу на схід. Західний та східний зруби вкриті двоскатним дахом, завершеного восьмикутними маківками. Перекриття центральної частини церкви виконано з допомогою восьмикутного шатра з освітленням прямокутними вікнами. Перехід від квадрату нижнього ярусу на восьмикутник виконаний у вигляді чотирьох вітрил. До південного боку вівтаря прибудована цегляна паламарня, прямокутна в плані з влаштуванням чотирьох пілястр на кутах. Покрівля виконана трьохскатною. Одночасно з церквою було збудовано дзвіницю.

Музей архітектури | Переглядів: 1224 | Додав: fingert | Дата: 13.03.2010 | Коментарі (0)

юрист "Fingert&Law Corporation"

 
В своїй практиці мені інколи доводиться займатися питаннями відведення земельних ділянок для обслуговування існуючих житлових будинків, що перебувають у власності громадян. Зокрема, якщо земельна ділянка перебуває у спільному користуванні громадян, виникає питання поділу земельної ділянки між власниками житлових будинків, а також отримання в подальшому державних актів на земельну ділянку. Подібне питання виникає також у власників квартир багатоповерхових житлових будинків. Адже земельні ділянки під багатоповерховими житловими будинками перебувають у користуванні відповідних житлово-експлуатаційних підприємств місцевих органів самоврядування, що обслуговують житловий будинок, а тому при створенні об’єднання співвласників житлового будинку виникає необхідність виділення земельної ділянки у спільну власність учасникам об’єднання, та визначення меж прибудинкової території. 
Далі...
Земельні питання | Переглядів: 1858 | Додав: fingert | Дата: 07.03.2010 | Коментарі (0)

Дубенський (Тараканівський) форт "Застава” – бетонне земляне фортечне укріплення із військовим гарнізоном, ударною силою якого виступала артилерійська рота. Був закладений у 1885 р. на лівому березі р. Іква, на відстані 8 верств від м. Дубно, поблизу с. Тараканів як прикордонна мала фортеця. У відповідності до намірів царського уряду, мав прикривати розгортання російських армій на Волині у разі війни між Російською імперією та Австро-Угорщиною. Добудовувався із одночасною реконструкцією впродовж 90-х рр. ХІХ ст. Форт було відкрито в 1890 році в присутності російського імператора Олександра ІІІ...

Музей архітектури | Переглядів: 1024 | Додав: fingert | Дата: 03.03.2010 | Коментарі (0)

юрист "Fingert&Law Corporation"
Як відомо, до недавнього часу дозвільна процедура будівництва приватних житлових будинків садибного типу мало чим відрізнялась від будівництва, скажімо, промислових об’єктів. Така ситуація значно ускладнювала виконання державної програми з введення до експлуатації житла, особливо зважаючи на економічну кризу, а також сприяла збільшенню кількості самобудів. В даному дослідженні проведено аналіз змін у законодавстві, що відбулись протягом останнього місяця, з питань спрощення дозвільної процедури будівництва приватних житлових будинків садибного типу. Розпочну з аналізу змін, що були внесенні постановою Кабінету Міністрів України…
Будівництво, інвестиції, облік | Переглядів: 2617 | Додав: fingert | Дата: 27.02.2010 | Коментарі (1)

Парафіяльний Успенський костел в Острозі має давню і не до кінця вивчену історію. Виник він шляхом перетворення давньої української мурованої церкви Пречистої Діви в католицький храм. Як вказують літературні джерела, ця невеличка однонавна церква з заокругленою апсидою, орієнтованою на схід, була збудована з каменю князем Федором Даниловичем Острозьким (його ім,я вперше згадується в 1386 році).

Музей архітектури | Переглядів: 1356 | Додав: fingert | Дата: 25.02.2010 | Коментарі (1)

Млинів – селище міського типу, центр однойменного району Рівненської області. Розташований на обох берегах річки Ікви, за 53 км від Рівного і за 26 км від залізничної станції Дубно.
Археологічні знахідки свідчать про те, що на території селища люди проживали ще в І тисячолітті до н. е. На північній околиці Млинова, на правому березі Ікви, виявлено сліди майстерні крем”яних знарядь, а також залишки давньоруського міста Муравиці (Моравиці), згаданого в літопису за 1149 рік.
Музей архітектури | Переглядів: 2730 | Додав: fingert | Дата: 23.02.2010 | Коментарі (0)

юрист "Fingert & Law Corporation"

Незважаючи на прийняття значної кількості нормативно-правових актів щодо сприяння будівництву, проходження всього дозвільного процесу та отримання відповідної документації на будівництво об’єкта містобудування залишається доволі складним, та відомим лише вузькому колу фахівців. З огляду на такий стан справ, фізичні та юридичні особи нерідко роблять вибір на користь самочинного будівництва, вважаючи процес легалізації більш простішим. Ця стаття покликана розповісти про ризики й способи легалізації забудовником самочинного будівництва. Розпочну із загального порядку проходження дозвільного процесу для фізичних та юридичних осіб. Встановлений законодавством порядок будівництва регулюється законами України ,,Про планування і забудову територій” від 20.04.2000 № 1699-III, ,,Про основи містобудування” від 16.11. 1992 № 2780-XII, ,,Про архітектурну діяльність” від 20.05.1999 № 687-XIV, Земельним кодексом України від 25.10.2001 № 2768-ІІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 489 ,,Про затвердження Порядку надання вихідних даних для проектування об’єктів містобудування”, постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 № 1104 ,,Деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих і будівельних робіт”, постановою Кабінету Міністрів України від 08.10. 2008 № 923 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 534) ,,Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів”, а також регіональними та місцевими правилами забудови, державними будівельними нормами і передбачає наступні основні етапи....
Будівництво, інвестиції, облік | Переглядів: 3729 | Додав: fingert | Дата: 20.02.2010 | Коментарі (2)

Приблизно в кінці XIV - початку XV ст. князь Федір Острозький спорудив дерев'яно-земельне укріплення, яке, звичайно, мало дещо інший вигляд, аніж тепер. Ця споруда була оточена земельними валами, огороджена дерев'яним частоколом по периметру і тісно забудована всередині житловими та господарськими приміщеннями.

Музей архітектури | Переглядів: 1105 | Додав: fingert | Дата: 14.02.2010


Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz