Меню сайту
Категорії каталога
Зачинено [226]
Музей архітектури [23]
Земельні питання [4]
Будівництво, інвестиції, облік [31]
Платні публікації [0]
Тут знаходяться авторські публікації. Вартість 50 гривень на місяць. Оплата на банківську картку. Пишіть на archioda@i.ua
Реставрація [0]
Форма входу

+ Український Тиждень. Новини

Інформаційна картина дня від українського часопису "Тиждень".

добавить на Яндекс
З ПИТАННЯ РОЗМІЩЕННЯ БАНЕРНОЇ РЕКЛАМИ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ЗА ТЕЛ.0685860339
Публікації

Палацовий комплекс в с. Великі Межирічі Корецького району Рівненської області 1789 року (відео)
 
Палацовий комплекс в с. Великі Межирічі Корецького району Рівненської області побудовано по замовленню графа Яна Стецького в 1789 році по проекту архітектора Д. Мерліні. Вважається, що будівельними роботами по спорудженню комплексу керував архітектор Мерк. Ансамбль побудовано на вершині невисокого пагорба, засадженого парком. Він складається з двоповерхового центрального корпусу з’єднаного напіввідкритими галереями з двома двоповерховими симетрично розміщеними флігелями.

Центральний корпус являє собою прямокутну в плані будівлю, витягнуту в напрямку південь-північ. По центральній частині головного фасаду палацу розміщено двоповерховий шестиколонний портик. Палац побудовано з цегли. Стіни першого поверху палацу зовні рустовано, другого – отинковано; прямокутні вікна першого поверху оздоблено масивними підвіконнями та замковими каменями, підвіконня другого поверху підтримують кронштейни. В приміщеннях другого поверху палацу збереглося цінне ліпне оздоблення. Кожен з бічних флігелів – двоповерхова споруда, орієнтована в напрямку південь-північ. У плані флігелі являють собою витягнутий прямокутник з виступом на східному фасаді. Фасади бічних флігелів оздоблено скромніше: елементом декору служить карниз, а також сандрики та підвіконня на кронштейнах вікон другого поверху. Палацовий комплекс в с. Великі Межирічі використовується як навчальні та житлові приміщення школи-інтернат. Будівлі перебувають в задовільному стані, але потребують проведення ремонтно-реставраційних робіт.
 
За матеріалами архівних матеріалів
Категорія: Музей архітектури | Додав: fingert (08.02.2010) E
Переглядів: 893 | Теги: Палац, Д.Мерліні | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
 
 
Українська експертно-правова лабораторія Юрія Мачулянського © 2024
Конструктор сайтів - uCoz